Partnerství Edertal – Horní Čermná

Zábava v „době koronové“
(1. 7. 2020)
V naší partnerské obci, v Edertalu, byla postupně nastolována podobná opatření proti koronaviru jako u nás. Mnoho lidí pracovalo „z domu“, děti nechodily do škol, byly zrušeny všechny společné volnočasové aktivity,… Pro zabavení mládeže vymysleli edertalští hasiči hned dvě velké akce. Té druhé jsme se jako jejich partneři účastnit nemohli, protože se maloval křídový obraz na dlažbu. Jen pro zajímavost: obraz byl složen z 520 malých částí, jeho celková plocha byla více než 900 metrů čtverečných. Svůj dílek obrazu si během 5 dní přijelo vybarvit přibližně 350 lidí. Vzniklo velkolepé dílo. Pro zájemce zde odkaz: www.youtube.com/watch?v=9FcsBfvSM8Q&feature=youtu.be

První akce byla realizovatelná i pro nás. Úkolem bylo vyrobit model hasičského auta. Velikost, barva, materiál, vše bylo libovolné, dle materiálu, který měl kdo doma k dispozici. Vyrobit, vyfotit, poslat. (Potřebné informace byly k nalezení na stránkách naší základní školy.)
Organizátoři obdrželi celkem 21 výrobků, z toho 4 od nás, z Horní Čermné. 🙂 Porota vybrala v dvou kategoriích (do 10 let a od 11 let) ty nejhezčí výrobky a odměnila je nejrůznějšími poukázkami do podniků v regionu, například vstupenkami na šlapadla na přehradě, do „domu na špici“, či poukázkami na jízdu na drezínách nebo do cukrárny. Všichni naši účastníci byli odměněni praktickými drobnými dárky, většinou s logem organizátora, tedy hasičského sboru v Edertalu.

Tímto zprostředkovávám mnoho pozdravů z Edertalu a velké díky za zapojení se do akce. Na naše osobní setkání si asi ještě nějakou dobu budeme muset počkat, ale naše partnerství to, jak se ukázalo, neohrozí.

Lenka Ptáčková


Uzávěrka soutěže posunuta až na 17. 5. 2020! Stále máte možnost se zapojit.


Šíření koronaviru způsobilo zavření škol, omezení volného pohybu, zastavení všech školních i mimoškolních aktivit, uzavření státních hranic, zrušení našeho výměnného pobytu, … Ale vzájemná spolupráce s naší partnerskou obcí pokračuje dále. 🙂 V Edertalu byla vyhlášena soutěž pro všechny tvořivé a vynalézavé žáky. My se k ní na žádost našich německých přátel s radostí přidáváme.
Přejeme hodně zábavy při tvoření!
Za ZŠ Horní Čermná Lenka Ptáčková (v případě nejasností mě neváhejte kontaktovat)

Informace k soutěži – originál plakát k nahlédnutí… zde

Téma soutěže: Nejhezčí model hasičského auta
věk účastníků: do 10 let a od 11 let (budou vyhlášeni vítězové ve 2 kategoriích)
použitý materiál: libovolný
velikost modelu: libovolná
barva, provedení: libovolné
způsob zaslání do Edertalu: fotka nebo též fotky, mailem
kontaktní mailová adresa:  Wettbewerb@Jugendfeuerwehr-Edertal.de
trvání soutěže (poslední datum poslání vašich příspěvků):  3. května 2020
Nezapomeňte uvést vaše jméno, věk, bydliště

Čekají na vás skvělé ceny.

Členové poroty pro vybírání nejhezčích modelů:

p. Stefan Haase (vedoucí hasičské mládeže),
p. Dirk Rübsam (obecní požární inspektor)
p. Klaus Gier (starosta obce Edertal)
p. Carolin Josef (umělkyně)

Zasláním příspěvku do soutěže automaticky souhlasíte s uveřejněním v tisku a na sociálních médiích.

Hallo zusammen,

in Zeiten der Krise und dem herrschenden Kontaktverbot haben wir uns von der JF Edertal überlegt einen Bastelwettbewerb zu veranstalten. Zum Mitmachen ist jedes Kind herzlich eingeladen unabhängig davon ob Mitglied in einer Jugendfeuerwehr oder nicht. Es gibt dabei keinerlei Vorgaben wie Form, Größe und aussehen. Bastelt einfach drauf los! Es wird viele tolle Preise geben von Unternehmen, Restaurants und Freizeitanbietern aus der Region, die zurzeit sehr an der Situation zu leiden haben.

Schickt diese Einladung an alle, die ihr kennt auf den verschiedenen Kanälen wie Mail, WhatsApp und was es sonst so alles gibt, weiter.

Auch wenn die Grenzen nach Tschechien geschlossen sind, freue ich mich um so mehr, dass auch unsere Freunde aus Horní Čermná bei diesem Wettbewerb mitmachen werden.

Viele Grüße

Jugendfeuerwehr Edertalbackground-color: blue