7. 10. 2019 dravci – Seiferos

Ve čtvrtek 23. 10. 2019 přijela na naše hřiště společnost Seiferos se svými dravými ptáky. Děti se dozvěděly spoustu užitečných informací o jejich životě a možnostech ochrany. Potom mohly pozorovat při ukázkách let orla a dalších. Ti co uspěli v drobném vědomostním kvízu, pak mohli vyzkoušet i přistání dravce na ruce. Všichni jsme se dobře bavili a hlavně poučili. Ve fotogalerii najdete pár fotek.
Petr Borek

Rubriky: novinky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 7. 10. 2019 dravci – Seiferos

7. 10. 2019 knihovna 1. a 2. ročník

KÁŤA A ŠKUBÁNEK V KNIHOVNĚ
Ve středu se zúčastnil 1. a 2. ročník divadelního představení, které v rámci týdne knihoven pořádalo pro malé školáky DDM Damián a Městská knihovna Lanškroun. A kdo tam na nás čekal? Káťa a Škubánek, se kterými děti prožívaly jejich pirátské dobrodružství. S hádáním různých hádanek si děti hravě poradily a pomohly tak Káťě a Škubánkovi najít pirátský poklad. Na závěr byly odměněny odznáčkem. V knihovně se nám moc líbilo a těšíme se na další návštěvu. Ve fotogalerii najdete pár fotek.
Jana Kristková

Rubriky: novinky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 7. 10. 2019 knihovna 1. a 2. ročník

5. 9. 2019 – zahájení šk. roku

V pondělí 2. 9. 2019 jsme se sešli na dvorku za školou, abychom společně zahájili nový školní rok. Počasí nám přálo. Celý den bylo deštivo, ale na krátký čas kolem osmé na chvíli přestalo. Děti, rodiče a učitele přivítala paní ředitelka Eva Trojková. Krátké příspěvky přednesly také paní starostka Hana Motlová, za Spolek rodičů paní Eugenie Dřímalová a za dětstký domov paní Stanislava Švarcová. Vybraní deváťáci předali prvňáčkům drobné dárky, a pak jsme se přesunuli do tříd. Přejeme všem žákům i učitelům příjemný školní rok plný úspěchů.
Ve fotogalerii najdete pár fotek.
Petr Borek

Rubriky: novinky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 5. 9. 2019 – zahájení šk. roku

5. 9. 2019 – kalendář akcí

V kalendáři akcí doplněny informace o již známých akcích pro děti a rodiče.

Rubriky: novinky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 5. 9. 2019 – kalendář akcí

29. 8. 2019 rozvrh

Zveřejněny rozvrhy pro školní rok 2019/20. Druhý stupeň má stály rozvrh, pro první stupeň je zobrazen tzv. plavecký a stálý rozvrh je možno stáhnout ve formátu *.pdf.

Rubriky: novinky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 29. 8. 2019 rozvrh

28. 6. 2019 novinky ve fotogalerii

Do fotogalerie byly přidány fotky z různých akcí (MČR týmů v šachu, dopravní výchova, návštěva Policie ČR, Legiovlak v Lanškrouně, návštěva páťáku z Bystřece, akce Uhádni knihu, hra Žákovského parlamentu, výlet 6. ročníku do Teplických skal, školní Akademie a výměnný pobyt v Edertalu SRN)

Rubriky: novinky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 28. 6. 2019 novinky ve fotogalerii

28. 6. 2019 Uhádni název knihy

Uhádni název knihy
Děti ještě netuší, co všechno je při návštěvě továrny na čokoládu čeká. Že to bude nejen zábavné, ale i nebezpečné. Jen jeden z malých návštěvníků má navíc na konci získat výhru, o které se mu ani nesnilo – tedy pokud vůbec někdo prohlídku Wonkovy továrny ve zdraví přežije.
Uhádli jste?
Je to Karlík a továrna na čokoládu od Roalda Dahla. Tento britský spisovatel napsal spoustu knih pro děti, postupně jsou znovu vydávány v Knižním klubu (Matylda, Jakub a obří broskev, Obr Dobr atd.).
Žáci ze 3. a 4. ročníku si mohli v červnu vybrat jednu knihu tohoto autora, někteří ji stihli přečíst. O knihách jsme si povídali, mám radost, že se se dětem líbily.
Fotky s knihami najdete ve fotogalerii.
Miroslava Mikulová

Rubriky: novinky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 28. 6. 2019 Uhádni název knihy

27. 6. 2019 Mistrovství České republiky školních týmů v šachu

Mistrovství České republiky školních týmů v šachu
Ve dnech 18.6.-19.6.2019 se uskutečnilo mistrovství České republiky školních týmů v šachu, které se konalo v kongresovém centru ve Zlíně. ZŠ Horní Čermná měla zastoupení v kategorii 1.-5. tříd se čtyřčlenným družstvem ve složení:
1. Martin Večeř, 2. Lukáš Cimprich, 3. Hana Večeřová, 4. Alex Pecháček.
Tento tým si vybojoval postup na mistrovství ČR vítězstvím v okresním kole a druhým místem v krajském kole (postupová byla první dvě místa). V této nejmladší kategorii se zúčastnilo celkem 30 družstev z měst a obcí celé České republiky. Horní Čermná patřila mezi pouhých pět vesnic a na počet obyvatel byla nejmenším účastníkem. Hrálo se na 9 kol švýcarským systémem podle pravidel šachu FIDE s hracím tempem 2×20 minut + 5s/tah. První den proběhlo 5 kol a druhý den zbývající 4 kola. Našemu družstvu se podařilo čtyřikrát remízovat a pětkrát utrpělo prohru. Kvalita soupeřů byla velká a proto jakákoliv remíza nebo celý bod jednotlivých hráčů byly velmi cenné. Po solidním výkonu se náš tým umístil na 29. místě a nechal za sebou družstvo z Mohelnice. Nejlepší výkon předvedl kapitán družstva Martin, který na první šachovnici bodoval ve všech celkově remízových zápasech.
Osobně bych chtěl ještě jednou poděkovat všem čtyřem talentovaným šachistům za předvedenou hru a popřát jim, aby se pokusili svůj výkon příští rok zopakovat, nebo jej dokonce překonat. Také bych chtěl poděkovat škole a rodičům za významnou podporu během celého školního roku, bez které by se takováto akce neobešla. Pár fotek najdete ve fotogalerii.
Ing. Cimprich Miroslav

Rubriky: novinky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 27. 6. 2019 Mistrovství České republiky školních týmů v šachu

27. 6. 2019 výměnný pobyt Edertal

V pondělí 3. června 2019 jsme zahájili výměnný pobyt s dětmi z Německa. Většina z nás s nimi už komunikovala nebo je ubytovávala minulý rok. Ráno jsme se sešli u autobusu, ve kterém nás čekala nekonečně dlouhá, 11 hodinová cesta. Když jsme dorazili ke škole, přivítali nás naši noví přátelé. Téměř okamžitě si nás odvezli do rodin. Jelikož už bylo celkem pozdě, čekala nás večeře, po které jsme jim dali dárky, které jsme dovezli. V úterý byla na programu procházka v parku divoké zvěře, kde nás nejvíce zaujala volně pobíhající malá prasátka. Poté následovala přehlídka dravců, které jsme bohužel nerozuměli. Po příjezdu „domů“ nás čekal program v rodinách. Například koupání v bazénu, scházení se s ostatními nebo nějaká procházka. Ve středu jsme jeli do města Kassel, kde jsme navštívili Grimmovo muzeum. Nás holky ale stejně nejvíce zaujal rozchod. No řekněte, jaká holka nerada nakupuje? Ve čtvrtek jsme byli na exkurzi ve firmě Fingerhaus. Tato firma vyrábí domy „na klíč“, které vám dovezou, kam chcete. Odpoledne nás čekala plavba na dračích lodích. Všichni se divili, že se to s námi nepřeklopilo. Školu jsme navštívili v pátek. Nejvíce nás zaujaly jejich židle. Přáli bychom si je i u nás ve škole. Snažili se nás naučit jejich vybíjenou a my zase tu naši. Na závěr dne jsme se účastnili školní slavnosti, kde jsme dokonce měli svůj vlastní český stánek s kolem štěstí. O víkendu nás čekal individuální program v rodinách. Návštěva přehrady Edersee, poutě, bobové dráhy, hradu nebo nějaký jiný program. V sobotu jsme se všichni ještě sešli na společném grilování. V pondělí bylo to nejsmutnější, loučení a odjezd domů. Při loučení nemálo z nás brečelo. Všichni už se těšíme, až přijedou za námi.
Daniela Černohorská a Eliška Pecháčková, 8. ročník

Rubriky: novinky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 27. 6. 2019 výměnný pobyt Edertal

27. 6. 2019 výlet 6. ročník

Adršpašsko-teplické skály, výlet 6.ročníku
Dne 17.6.2019 jsme se v 7:40 hod. sešli na nádraží v Letohradě. Odtamtud jsme jeli vlakem. Po třech přestupech jsme přijeli do Teplic nad Metují. Ubytovali jsme se v kempu Kamenec, kde byla krátká pauza. Po ní jsme se vydali na túru do Teplických skal. Ušli jsme asi 14 km. K večeři jsme měli kuřecí maso s rýží v restauraci Kamínek. V kempu jsme hráli míčové hry a skákali na trampolíně. Druhý den, v úterý, jsme šli do Adršpašských skal. Túra byla dlouhá asi 17 km. K večeři jsme měli smažák. Třetí den jsme jeli do Náchoda, kde jsme navštívili zámek. Prohlédli jsme si tamní sklepení, terasu a vyšli na věž. Odsud byl krásný výhled na město. Po společném programu následoval rozchod na náměstí, oběd a pak už odjezd vlakem domů. Loučili jsme se neradi, výlet se nám moc líbil.
Michaela Betlachová

Rubriky: novinky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 27. 6. 2019 výlet 6. ročník