8. 11. 2019 lampiónový průvod

Ve čtvrtek 7. 11. 2019 jsme se sešli na tradičním lampiónovém průvodu. Po letech nám konečně přálo počasí a na cestu nám „svítil“ Měsíc. Sešlo se celkem okolo 100 lidí. Převahu měly děti, které si přinesly spoustu krásných lampiónů a dalších světýlek. Po společném focení jsme vyrazili na cestu. Pro děti byl nakonec připravený malý balíček s překvapením a pro všechny něco dobrého na zub a čaj na zahřátí. Akce se povedla a po hodině jsme se rozešli do tepla svých domovů. Těším se na další rok – tentokrát to bude v sobotu.

Ve fotogalerii najdete pár fotek.

Petr Borek

Rubriky: novinky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 8. 11. 2019 lampiónový průvod

5. 11. 2019 – 1. a 2. ročník – návštěva bazénu

Ve středu 23. 10. 2019 jsme navštívili plavecký bazén v Lanškrouně. Cílem bylo stmelení dětí z prvního a druhého ročníku. Tam i zpět jsme jeli autobusem. Pro některé děti to byl docela zážitek. V bazénu děti jezdily na skluzavce, házely si s míčky i kroužky i jinak dováděly. Na dětech bylo znát, že jim pohyb ve vodě přináší velkou radost. Vůbec se jim nechtělo bazén opustit. Už se všichni těšíme až bazén opět navštívíme. Ve fotogalerii najdete pár fotek.

Jana Kristková

Rubriky: novinky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 5. 11. 2019 – 1. a 2. ročník – návštěva bazénu

31. 10. 2019 drakiáda 6. ročník

Ve středu 23. října šli žáci 6. ročníku v rámci tělesné výchovy pouštět draky. Přestože foukalo jen velmi málo, všechny draky se nám podařilo dostat nad hlavy. Nejlépe létali však ti největší…:) Viz fotogalerie.

Lenka Ptáčková

Rubriky: novinky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 31. 10. 2019 drakiáda 6. ročník

31. 10. 2019 V zemi Keltů

Úterý 22. října bylo pro 5., 6. a 7. třídu ve znamení jiné výuky. Žáci v tento den odjeli do keltského archeoskanzenu v Nasavrkách u Chrudimi. Zúčastnili se tady čtyřhodinového programu, během kterého se dozvěděli detaily ze života Keltů – původního obyvatelstva českých zemí. Součástí připravených činností byla přednáška o historii spojená s prohlídkou skanzenu. Jsou zde k vidění keltské stavby, ve kterých tamější lidé bydleli, případně se věnovali některým řemeslům. V další části programu si pak žáci povídali o vaření v keltské kuchyni, ochutnali na ohni upečené obilné placky, utkali si náramky z ovčí vlny a vyzkoušeli střelbu z luku. I když jsme pro návštěvu archeoskanzenu vybrali říjnový den, program probíhal za slunečného počasí. Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

J. Beranová, L. Ptáčková, J. Vávra

Rubriky: novinky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 31. 10. 2019 V zemi Keltů

23. 10. 2019 výsledky školních turnajů

V sekci sport doplněny výsledky školních sportovních soutěží ze školního roku 2018/2019.

Rubriky: novinky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 23. 10. 2019 výsledky školních turnajů

17. 10. 2019 plavecký kurz

Letošní školní rok absolvují žáci 3. a 4. ročníku plavecký kurz. Jezdíme jako obvykle do Ústí nad Orlicí. Začali jsme již první školní týden, máme za sebou polovinu výcviku. Děti jsou velmi šikovné, na každou středu se moc těší. Minulý týden měli žáci výuku zpestřenou: hráli vodní pólo a byl to opravdu boj! Také se učili plavat v oděvu – tričku. Čeká je výuka různých plaveckých stylů, případně profesionální focení.
Miroslava Mikkulová

Rubriky: novinky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 17. 10. 2019 plavecký kurz

17. 10. 2019 sportovní akce

V úterý 15. 10. 2019 jsme se zúčastnili okrskového kola v malé kopané. Hrálo se na půlce fotbalového hřiště v počtu 5+1. Sešly se čtyři družstva. Nejvyrovnanější zápas jsme sehráli se žáky ZŠ Tatenice. Nakonec jsme se umístili na čtvrtém místě. Všichni podali velmi slušné výkony a myslím, že si velmi dobře zahráli.
Sestava: 6.r. Tadeáš Havlena, Matěj Beran, 7.r. Erik Černohorský, Matouš Pavlíček, Adam Macháček, Lukáš Matějka, 9.r. Viktor Borek, Tobias Tomeš, Petra Macháčková
Hned další den jsme vyrazili na tradiční běh do lanškrounské sjezdovky. Na fotbal nám vyšlo nádherné počasí. V Kypuši hned po startu první kategorie začalo velmi silně pršet. Už tak náročný terén se stal velmi kluzký a hlavně starší kategorie, které beží až nahoru, to měly velmi těžké. Nakonec jsme byli opět velmi úspěšní, když z 11 startujícíh jsme získali tři zlaté a jednu stříbrnou medaili. I ostatní běžci byli na dohled „bedně“.
reprezentovali nás:1.r. Šimon Marek, 2.r. Eliáš Faltejsek (2.), 5.r. Šimon Suldovský (1.), Naděžda Tlapáková, 6.r. Denisa Faltejsková, Michal Macháček, 7.r. Erik Černohorský (1.), Adam Macháček, 9.r. Viktor Borek, Tobias Tomeš, Petra Macháčková (1.)
Petr Borek

Rubriky: novinky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 17. 10. 2019 sportovní akce

7. 10. 2019 dravci – Seiferos

Ve čtvrtek 23. 10. 2019 přijela na naše hřiště společnost Seiferos se svými dravými ptáky. Děti se dozvěděly spoustu užitečných informací o jejich životě a možnostech ochrany. Potom mohly pozorovat při ukázkách let orla a dalších. Ti co uspěli v drobném vědomostním kvízu, pak mohli vyzkoušet i přistání dravce na ruce. Všichni jsme se dobře bavili a hlavně poučili. Ve fotogalerii najdete pár fotek.
Petr Borek

Rubriky: novinky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 7. 10. 2019 dravci – Seiferos

7. 10. 2019 knihovna 1. a 2. ročník

KÁŤA A ŠKUBÁNEK V KNIHOVNĚ
Ve středu se zúčastnil 1. a 2. ročník divadelního představení, které v rámci týdne knihoven pořádalo pro malé školáky DDM Damián a Městská knihovna Lanškroun. A kdo tam na nás čekal? Káťa a Škubánek, se kterými děti prožívaly jejich pirátské dobrodružství. S hádáním různých hádanek si děti hravě poradily a pomohly tak Káťě a Škubánkovi najít pirátský poklad. Na závěr byly odměněny odznáčkem. V knihovně se nám moc líbilo a těšíme se na další návštěvu. Ve fotogalerii najdete pár fotek.
Jana Kristková

Rubriky: novinky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 7. 10. 2019 knihovna 1. a 2. ročník

5. 9. 2019 – zahájení šk. roku

V pondělí 2. 9. 2019 jsme se sešli na dvorku za školou, abychom společně zahájili nový školní rok. Počasí nám přálo. Celý den bylo deštivo, ale na krátký čas kolem osmé na chvíli přestalo. Děti, rodiče a učitele přivítala paní ředitelka Eva Trojková. Krátké příspěvky přednesly také paní starostka Hana Motlová, za Spolek rodičů paní Eugenie Dřímalová a za dětstký domov paní Stanislava Švarcová. Vybraní deváťáci předali prvňáčkům drobné dárky, a pak jsme se přesunuli do tříd. Přejeme všem žákům i učitelům příjemný školní rok plný úspěchů.
Ve fotogalerii najdete pár fotek.
Petr Borek

Rubriky: novinky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 5. 9. 2019 – zahájení šk. roku