8. 7. 2021 – výlet 9. třídy


Stejně jako ostatní třídy se i deváťáci 22. června vydali na školní výlet. Vzhledem k okolnostem to byl výlet pouze jednodenní, ale byli jsme rádi alespoň za tuto možnost.

Odjeli jsme ráno autobusem na Dolní Moravu, kde jsme se pěšky vydali na Stezku v oblacích. 

Při nástupu do autobusu nás vyprovázelo deštivé počasí, ale pěší túra už byla bez deště s občasnými slunečními paprsky, takže jsme se stihli i trochu opálit.

Ke Stezce jsme se vydali nejdříve po cyklotrase, která není tak prudká. Pak jsme pokračovali po modré turistické značce, která nás přivedla k chatě Slaměnka. Podívali jsme se na informační tabule o cyklokrosových trasách a vyrazili na vrchol Stezky. Všichni se úspěšně rozhlédli po okolí Dolní Moravy – viditelnost byla příznivá. 

Dolů jsme se vydali přímou cestou po sjezdovce, takže sestup byl velmi rychlý. Pokračovali jsme do Králík, kde jsme měli dohodnutou prohlídku pěchotního srubu vedle Vojenského muzea. Srub je kompletně zařízený, bylo si co prohlížet. V podzemní části je pak pietní místo, kde je možné vzpomenout na významné osobnosti, které jsou osobně spjaty s oblastí Králicka (s pohraničním opevněním). 

Den jsme zakončili krátkým rozchodem na náměstí v Králíkách.

Jana Beranová 

Příspěvek byl publikován v rubrice novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.