31. 10. 2019 V zemi Keltů

Úterý 22. října bylo pro 5., 6. a 7. třídu ve znamení jiné výuky. Žáci v tento den odjeli do keltského archeoskanzenu v Nasavrkách u Chrudimi. Zúčastnili se tady čtyřhodinového programu, během kterého se dozvěděli detaily ze života Keltů – původního obyvatelstva českých zemí. Součástí připravených činností byla přednáška o historii spojená s prohlídkou skanzenu. Jsou zde k vidění keltské stavby, ve kterých tamější lidé bydleli, případně se věnovali některým řemeslům. V další části programu si pak žáci povídali o vaření v keltské kuchyni, ochutnali na ohni upečené obilné placky, utkali si náramky z ovčí vlny a vyzkoušeli střelbu z luku. I když jsme pro návštěvu archeoskanzenu vybrali říjnový den, program probíhal za slunečného počasí. Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

J. Beranová, L. Ptáčková, J. Vávra

Příspěvek byl publikován v rubrice novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.