27. 6. 2019 Mistrovství České republiky školních týmů v šachu

Mistrovství České republiky školních týmů v šachu
Ve dnech 18.6.-19.6.2019 se uskutečnilo mistrovství České republiky školních týmů v šachu, které se konalo v kongresovém centru ve Zlíně. ZŠ Horní Čermná měla zastoupení v kategorii 1.-5. tříd se čtyřčlenným družstvem ve složení:
1. Martin Večeř, 2. Lukáš Cimprich, 3. Hana Večeřová, 4. Alex Pecháček.
Tento tým si vybojoval postup na mistrovství ČR vítězstvím v okresním kole a druhým místem v krajském kole (postupová byla první dvě místa). V této nejmladší kategorii se zúčastnilo celkem 30 družstev z měst a obcí celé České republiky. Horní Čermná patřila mezi pouhých pět vesnic a na počet obyvatel byla nejmenším účastníkem. Hrálo se na 9 kol švýcarským systémem podle pravidel šachu FIDE s hracím tempem 2×20 minut + 5s/tah. První den proběhlo 5 kol a druhý den zbývající 4 kola. Našemu družstvu se podařilo čtyřikrát remízovat a pětkrát utrpělo prohru. Kvalita soupeřů byla velká a proto jakákoliv remíza nebo celý bod jednotlivých hráčů byly velmi cenné. Po solidním výkonu se náš tým umístil na 29. místě a nechal za sebou družstvo z Mohelnice. Nejlepší výkon předvedl kapitán družstva Martin, který na první šachovnici bodoval ve všech celkově remízových zápasech.
Osobně bych chtěl ještě jednou poděkovat všem čtyřem talentovaným šachistům za předvedenou hru a popřát jim, aby se pokusili svůj výkon příští rok zopakovat, nebo jej dokonce překonat. Také bych chtěl poděkovat škole a rodičům za významnou podporu během celého školního roku, bez které by se takováto akce neobešla. Pár fotek najdete ve fotogalerii.
Ing. Cimprich Miroslav

Příspěvek byl publikován v rubrice novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.